آموزش تصویری نصب فونت فارسی آیفون بر روی گوشی‌های شیائومی

Erfan
4 شهریور, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

اگر علاقه‌مند هستید تا در تمامی محیط رابط کاربری تلفن‌همراه خودتان از فونت فارسی سیستم عامل iOS گوشی‌های آیفون استفاده کنید، بهتر است این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

 

تغییر فونت یکی از کارهایی است که در راستای شخصی‌سازی گوشی هوشمند و زیباتر و متفاوت‌تر شدن منوی داخلی آن صورت می‌گیرد. بسیاری از کاربران بعد از مدت زمانی استفاده از گوشی، تمایل پیدا می‌کنند تا این کار را انجام دهند. از آن‌جایی که شیائومی در بازار کشور ما بیشترین طرفدار و کاربر را دارند، تصمیم گرفته‌ایم به آموزش تغییر فونت فارسی برای گوشی‌های این شرکت بپردازیم که برخلاف تصور، کار نسبتا ساده‌ای نیز محسوب می‌شود.

 

برای تغییر فونت گوشی شیائومی خودتان به فونت iOS، مراحل زیر را دنبال کنید:

 

آموزش تصویری نصب فونت فارسی آیفون بر روی گوشی‌های شیائومی

 

وارد تنظیمات اصلی گوشی شوید و در بخش Additional Settings (تنظیمات بیشتر)، Region یا منطقه‌ی گوشی را روی India (هندوستان) قرار دهید.

 

همچنین می‌توانید موقعیت مکانی را روی کشور اندونزی (Indonesia) هم قرار دهید (اگر با تغییر به هندوستان جواب نگرفتید).

 

باید توجه داشته باشید که با تغییر منطقه‌ی گوشی از ایران به هندوستان یا به طور کلی از هر کشوری به کشور دیگر، اتفاق خاصی برای گوشی نمی‌افتد. یعنی گارانتی آن گوشی باطل یا اطلاعات آن حذف نمی‌شوند. البته شاید یک سری اپلیکیشن‌های اضافی که متناسب با موقعیت مکانی مورد نظر در نظر گرفته شده‌اند، روی گوشی شما نصب شوند که امکان پاک کردن آن‌ها نیز وجود دارد.

 

حالا کافیست تا وارد تنظیمات گوشی شده و در بخش Theme (تم)، روی گزینه‌ی فونت کلیک کنید. با ورود به این صفحه شاید حتی تغییراتی را هم روی ظاهر کلی اپلیکیشن تم حس کنید که این مورد کاملا طبیعی است.

 

آموزش تصویری نصب فونت فارسی آیفون بر روی گوشی‌های شیائومی

 

حالا کافیست به بخش فونت رفته و در قسمت جست‌و‌جو، iOS 10 یا iOS Sans را وارد کنید. می‌بینید که فونت‌های مرتبط با سیستم عامل گوشی‌های آیفون برایتان به نمایش در می‌آید که برخی از آنها اندازه Bold یا Normal دارند که می‌توانید آن‌ها را روی گوشی خود اعمال کنید و از تغییرات لذت ببرید.

 

لازم است که پس از اعمال فونت جدید بر روی گوشی خود، یک‌بار تلفن همراه خودتان را ریستارت (راه اندازی مجدد) نمایید تا فونت مورد نظر به درستی بر روی گوشی شما اعمال شود.

 

به همین سادگی و در تنها چند حرکت، فونت جدید بر روی گوشی شما اعمال شده و حتی در برنامه هایی مانند استوری اینستاگرام نیز این فونت به عنوان فونت پیشفرض به شما و کسانی که استوری شما را خواهند دید، نمایش داده می‌شود.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.