ایرپاد شما به گوشی آیفون متصل نمی شود؟ راه حل کار اینجاست!

Erfan
14 بهمن, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

برای بسیاری از کاربران آیفون، AirPods مترادف با سعادت صوتی یکپارچه است. فرقی نمی‌کند با آهنگ‌های مورد علاقه‌تان در حال رقص باشید، در حال حرکت تماس بگیرید یا به سمت یک پادکست جذاب شیرجه بزنید. راه حل های صوتی بی سیم اپل تضمین می کند که شما بهترین تجربه ممکن را داشته باشید. اما وقتی متوجه می شوید که AirPods به طور ناگهانی به آیفون متصل نمی شود، چه اتفاقی رخ داده است؟

 

مطمئناً ناراحت می شوید، درست است؟ نترسید، زیرا مشکل اتصال ایرپادها به آیفون کار سختی نیست. فقط باید بفهمید که چه چیزی باعث این مشکل شده و اقدامات لازم را انجام دهید.

 

چرا ایرپادهای شما دیگر به آیفون وصل نمی شوند؟

 

چرا AirPods شما شروع به جفت شدن با آیفون تان نمی کند؟ قبل از اینکه از آنها قطع امید کنید، بیایید به علائم رایج و علل بالقوه این قطع صدا بپردازیم:

 

مشکلی در اتصال بلوتوث یا شارژ وجود ندارد

 

ایرپاد شما به گوشی آیفون متصل نمی شود؟ راه حل کار اینجاست!

 

ممکن است به دلیل شارژ کم در AirPods یا کیس شارژ باشد. بلوتوث همچنین می تواند در آیفون شما غیرفعال شود و از اتصال AirPods به گوشی شما جلوگیری کند.

 

همچنین، ممکن است گرد و غبار در کنتاکت های شارژ وجود داشته باشد. AirPods خود را به‌عنوان ایستگاه‌های رادیویی کوچک تصور کنید، اگر باتری‌های آن‌ها تمام شده باشد یا سیگنال (بلوتوث) ضعیف باشد، صدایی نخواهید شنید.

 

مشکلات جفت شدن بلوتوث

 

این مورد می تواند به این صورت ظاهر شود که آیفون شما AirPods را تشخیص نمی دهد. همچنین، ممکن است به این دلیل باشد که اتصال ناقص و غیرقابل اعتماد است. تداخل بلوتوث از دستگاه‌های دیگر، نرم‌افزار قدیمی یا حتی یک نقص در پروتکل بین آیفون و ایرپاد شما می‌تواند مقصر باشد.

 

یک جوانه، بدون صدا

 

این سکوت یک‌طرفه می‌تواند یک عامل عصبانیت واقعی باشد. ممکن است برخورد کثیف شارژ در AirPod آسیب دیده، مشکل نرم افزاری یا حتی آسیب فیزیکی باشد. اما اگر مشکل یکی از جوانه ها باشد، جوانه دیگر باید به آیفون متصل شود.

 

ایرپاد شما به گوشی آیفون متصل نمی شود؟ راه حل کار اینجاست!

 

هنگامی که متوجه شدید ایرپادها به آیفون متصل نیستند، چه باید کرد؟

اکنون که مقصران احتمالی مشکلات اتصال AirPods شما را شناسایی کرده‌ایم، بیایید به چگونگی رفع آنها بپردازیم!

 

بلوتوث خود را بررسی کنید

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما گاهی اوقات، ذهن ما ساده ترین چیزها را فراموش می کند. اطمینان حاصل کنید که بلوتوث در آیفون شما فعال است. همچنین، هر دستگاه متصل دیگری را که ممکن است سیگنال را مختل کند، در حالت فراموشی اتصال قرار دهید. به این فکر کنید که چندین رادیو در تلاش برای استفاده از فرکانس یکسان هستند! همین مورد می تواند اتصال ایرپاد با آیفون را مختل کند.

 

اتصال را بررسی کنید

آیا AirPods شما به طور تصادفی با دستگاه دیگری در نزدیکی شما جفت شده است؟ اتصال بلوتوث آیفون خود را دوبار بررسی کنید. مطمئن شوید که آنها به عنوان خروجی صدا انتخاب شده اند.

 

ایرپاد شما به گوشی آیفون متصل نمی شود؟ راه حل کار اینجاست!

 

ایرپادها را شارژ کنید

سطح باتری AirPods و کیس شارژ آنها را بررسی کنید. به دنبال چراغ سبز روشن روی کیس باشید. اگر از داشتن شارژ کافی ایرپاد خود مطمئن نیستید، قرار دادن AirPods در کیس به مدت 15 دقیقه اغلب این مشکل را حل می کند.

 

زمان راه اندازی مجدد

گاهی اوقات، یک راه اندازی مجدد می تواند معجزه کند. آیفون و ایرپاد خود را خاموش کنید، سپس دوباره روشن کنید. مانند این است که به فناوری خود یک شروع تازه بدهید، و هر گونه اشکال موقتی را که ممکن است باعث ایجاد اختلال در اتصال شود، برطرف کنید.

 

ایرپادهای خود را بازنشانی کنید

اگر راه‌حل‌های اولیه کار نکردند، زمان آن رسیده است که AirPods خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. این فرآیند بسته به مدل ایرپاد شما کمی متفاوت است. اما به طور کلی شامل قرار دادن آنها در قاب، نگه داشتن دکمه تنظیم و تماشای نور فلاش سفید است.

 

این کار صفحه را پاک می‌کند و AirPods را مجبور می‌کند دوباره با آیفون شما جفت شود. البته این امر اتصال ایرپاد ها را با سایر دستگاه های اپل نیز حذف می کند. بنابراین، شما باید آنها را دوباره در گوشی آیفون خودتان جفت کنید.

 

ایرپاد شما به گوشی آیفون متصل نمی شود؟ راه حل کار اینجاست!

 

به روز رسانی نرم افزاری ایرپاد ها

نرم افزار قدیمی گاهی اوقات می تواند باعث مشکلات سازگاری شود. مطمئن شوید که آیفون و ایرپاد شمابه آخرین نسخه نرم افزاری آپدیت شده باشند.

 

آسیب را بررسی کنید

از نزدیک به AirPods و کیس شارژ خود نگاه کنید تا هر گونه آسیب قابل مشاهده، مانند ترک، پارگی، یا زباله در کنتاکت های شارژ را مشاهده کنید. حتی آسیب جزئی می تواند اتصال را مختل کند.

 

ایرپاد ها را تمیز کنید

گاهی اوقات، کثیفی روی کنتاکت های شارژ جمع می شود و از اتصال مناسب جلوگیری می کند. با پیروی از روش های تمیز کردن توصیه شده اپل، از یک پارچه نرم و خشک برای تمیز کردن آرام AirPods و جعبه شارژ استفاده کنید. به یاد داشته باشید، شما با فناوری ظریف سر و کار دارید، پس ملایم باشید!

 

چه زمانی باید به دنبال کمک حرفه ای باشید؟

اگر همه این مراحل را امتحان کرده‌اید و همچنان از ایرپادهای شما صدایی بیرون نمی آید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که به دنبال کمک حرفه‌ای باشید. برای راهنمایی بیشتر با پشتیبانی Apple یا یک ارائه دهنده خدمات مجاز تماس بگیرید. آنها تخصص و ابزار لازم برای تشخیص و رفع مشکلات پیچیده تر را دارند.

 

از طرف دیگر، اگر گارانتی برای AirPods دارید، ممکن است زمان آن باشد که هندزفری خود را به نمایندگی برده و از گارانتی استفاده کنید. ما در موبایل تندیس ایرپاد های اورجینال اپل را به همراه 6 ماه گارانتی تعویض به فروش می رسانیم.

 

منبع: Gizchina

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.